آرشیو مطالب

ضرورت ارائه خدمات تخصصی به ایثارگران توسط دستگاه‌های اجرایی

تعداد بازدید : 18
تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 6 آذر 1398 20:48
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدمت‌رسانی به ایثارگران هدفمند، قانون‌مند و به‌روزرسانی شده است و فقط محدود به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست و دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های تخصصی موظف به ارائهٔ خدمت به ایثارگران عزیز هستند.

به گزارش «روابط عمومی دانش پژوهان» سید منصور میرمرادی صبح روز چهارشنبه ۶ آذرماه در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک هفتهٔ بسیج گفت: شجره طیبه بسیج نوعی تفکر و اندیشه است. تفکر بسیجی یک کاربرد وسیع و توسعه‌یافته و ظرفیتی شگرف است که می‌تواند موجب تحول در ساختار یک نظام شود، از سوی دیگر سد محکمی در برابر آسیب‌زنندگان به‌ نظام اسلامی است.
وی افزود: تفکر بسیجی با نوگرایی و پایداری همراه شده است، اگر این تفکر در ذهن آحاد جامعه شکل نمی‌گرفت شاهد این‌همه ایثار و فداکاری در کشور نبودیم، در دنیای امروز ایثار اجتماعی به‌عنوان یک تفکر در لایه‌های زندگی مردم شکل‌گرفته است، بنابراین هیچ زمان نباید احساس کرد که تفکر بسیجی و بسیجی بودن مربوط به مقطعی خاص است و بسیج امروزه در تمام لایه‌های جامعه تأثیرگذار و مؤثر است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، وجه تمایز بین جوامع مختلف را ارزش‌های آن جوامع دانست و تصریح کرد: تفکر بسیجی در دوران دفاع مقدس، رفع بحران‌ها و در حوادث غیرمترقبه بروز و ظهور کرده است و می‌تواند در حوزه‌ها و مقاطع زمانی مختلف به کشور کمک کند، ما امیدواریم این نوع تفکر در جامعه روزبه‌روز تعمیم داده شود و نسل امروز ارزش این نوع تفکر را درک کنند.
میرمرادی خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که کشور ما را از جوامع دیگر متمایز کرده، دفاع از ارزش‌هایی بود که جوانان این مرزوبوم برای آن جنگیدند و ما در آموزه‌های دینی و احادیث خود داریم که سرنوشت هر قومی را خود آن قوم و ملت تعیین خواهند کرد.
وی در ادامه بابیان اینکه درک صحیح از قوانین و مقررات سبب پویایی و پیشرفت سازمان است گفت: باید طبق قوانین و مقررات حرکت کرد، درک صحیح از قوانین و مقررات، سازمان را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد، خدمت‌رسانی به ایثارگران باید روزبه‌روز هدفمندتر شود، امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران، خدمت‌رسانی به ایثارگران هدفمند، قانون‌مند و به‌روزرسانی شده است، خدمت‌رسانی به ایثارگران فقط محدود به بنیاد شهید و امور ایثارگران نبوده بلکه دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های تخصصی موظف به ارائهٔ خدمت به ایثارگران عزیز هستند.
میرمرادی به ارائه خدمت غیرحضوری به ایثارگران اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به پیشرفت فناوری، خدمت‌رسانی به ایثارگران با استفاده از روش‌های الکترونیکی و نرم‌افزاری صورت گرفته و در سامانه برخط بیش از ۱۴ خدمت به‌صورت غیرحضوری به ایثارگران عزیز ارائه می‌شود.
وی با اشاره به برخی مشکلات در حوزه آموزش عالی گفت: بنیاد در حوزه دانشجویی توافقاتی با دانشگاه‌ها منعقد کرده تا مشکلات را مرتفع کند و ما از تمام ظرفیت‌ها جهت رفاه و آسایش دانشجویان شاهد و ایثارگر استفاده خواهیم کرد، این دانشجویان سرمایه‌های کشور هستند و باید حمایت شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در پایان تأکید کرد: در دنیای امروز با مدیریت صحیح منابع و نیروی انسانی باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم امور را هدفمند کرده و رضایت ایثارگران را جلب کنیم، سازمان باید انرژی مثبت داشته و شاداب باشد و همکاران نسبت به یکدیگر اعتقاد قلبی داشته باشند، این اتفاق قطعاً سبب تحول در امور خواهد شد.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب