آرشیو مطالب

برگزاری جلسه کمیسیون حقوقی و امور بین الملل تشکل های ایثارگری

تعداد بازدید : 44
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 2 آذر 1398 11:42
جلسه کمیسیون حقوقی و امور بین الملل تشکل های شاهد و ایثارگر با حضور آقایان دکتر مهری مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و ایرج مرادی رییس کمیسیون و رجایی، کریمی واحد، حاجی پور، فرنیان و خانم ها فاتحی، برزگر و کشفی از اعضای کمیسیون و آقایان هاشمی رییس اداره تشکل ها و ابراهیمی کارشناس اداره تشکلهای شاهد و ایثارگر در روز دوم آذرماه 98 در ساختمان مرکز تشکلها واقع در خیابان غزالی برگزار شد.

دکتر مهری مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد در این جلسه خواستار گزارشی از میزان تحقق و پیشرفت کمیسیون در خصوص بندهای بیانیه پایانی همایش تشکل های شاهد و ایثارگر شد و موضوع رسیدگی به بحث  جانبازان شیمیایی در این کمیسیون را مطرح نمود.

وی ضمن تاکید بر رویکرد و دید مثبت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای شهیدی نسبت به تشکل های شاهد و ایثارگر افزود: بایستی معاونت های بنیاد و تشکل های شاهد و ایثارگر همکاری بیشتری با یکدیگرداشته نمایند چراکه هدف مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد این است که تشکل ها در سازمان به عنوان فرصت مطرح شوند و بتوانند باری از دوش بنیاد برداشته بردارند.  دکتر مهری  در پایان نسبت به تشکیل دبیرخانه و تهیه سربرگ مکاتبات تاکید نمود.

ایرج مرادی رئیس کمیسیون حقوقی و امور بین الملل تشکل های شاهد و ایثارگر نیز ضمن عرض خیر مقدم و اهداف برگزاری گفت: موضوع جلسه ارائه گزارش و نظرات در خصوص بیانیه پایانی تشکل ها می باشد.

در ادامه آقای مرادی اظهارداشت: موضوع شهدای ترور نیز مربوط به کمیسیون حقوقی است. همچنین  بدلیل وجود حداقل 130پرونده شیمیایی پیشنهاد می کنم  که آقای مهری این موضوع را در شورای معاونین مطرح نمایند تا موارد مربوط به جانبازان شیمیایی هم در کمیسیون قابل بحث و پیگیری باشد.

آقای مرادی با اشاره به اینکه تشکل ها با نهادها و سازمان های دولتی زیادی در ارتباطات هستند، افزود:  مطالبات جامعه هدف خود را از یک  نهاد طلب نکنیم ، بلکه از سازمانها و نهادها و از طرق مختلف این امر میسر می شود چراکه  همه ما مطالبه گر هستیم و بیانیه باید پایه و اساس کار  باشد و زیرساخت ها نیز قاعدتا بایستی تقویت شود.

آقای کریمی واحد نیز اظهار داشت:  در راستای کار پرونده های جاننازان شیمیایی ده ها جلسه در وزارت امور خارجه تشکیل شده است و بایستی نتایج کارها پیگیری شود.

همچنین خانم کشفی با اشاره به این که موازی کاری نتیجه بخش نیست، گفت: بایستی موضوع در شورای معاونین مطرح شود و پیگیری مجدانه را طلب می نماید.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضا مقرر شد تشکل های شاهد و ایثارگر در ارائه مدارک و اطلاعات لازم برای تکمیل پرونده های ثمن خود در سازمان، همکاری لازم را داشته باشند و هرچه سریعتر نسبت به این امر اقدام نمایند.

همچنین مقرر شد جلسات بعدی کمیسیون چهارشنبه آخر هر ماه ساعت 8 صبح درمرکز تشکل ها برگزار شود.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب